Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 28.12.2023 22:52:13

Jeseničani prepričljivo premagali Unterland

Luka Vovk
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh premagali ekipo Unterland Cavaliers s 4:1 (1:0, 3:1, 0:0).

Jeseničani, ki v tej sezoni precej nihajo v formi in težko sestavijo več zaporednih dobrih tekem, so na gostovanju pri ekipi Unterland Cavaliers le dosegli novo zmago, 17. v sezoni in obenem prvi "dvojček" zmag po sredini oktobra.

Potem ko so pred dvema dnevoma doma premaga mlado zasedbo Linza s 4:0, so danes odpravili še eno ekipo z dna lestvice.

Kljub statusu papirnatega favorita so se morali gostje potruditi za zadetke in vodstvo. Vratar Žan Us je imel kar nekaj dela, a sta Tadej Čimžar in Erik Svetina do začetka druge tretjine le zagotovila nekoliko bolj trdno vodstvo.

Omajal ga je prvi gol domačih v 25. minuti, vendar je manj kot minuto pozneje Erik Svetina s še drugim golom spet poskrbel za +2, v 27. minuti pa je ob igralcu več Čimžar prav tako z drugim zadetkom na tekmi povišal vodstvo na 4:1.

To pa je bil tudi končni izid dvoboja, v zadnji tretjini zadetkov ni bilo več, ob pritisku domače ekipe je Us ustavil vse nevarnejše poskuse.

Za slovo od koledarskega leta bodo železarji v soboto v Podmežakli gostili tekmeca izpod vrha lestvice, mlado salzburško zasedbo; slednja ima zdaj na četrtem mestu 48 točk, Jeseničani na petem pa 48.

Značke: hokej, jesenice