Alex Volasko in Lara o svoji zvezi: Ljubezen je ...

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 26.01.2024 09:07:21

Še ena sijajna zmaga hokejistov Celja, naslednji na vrsti Jeseničani

Luka Vovk
Hokejisti RST Pellet Celja so v tretji tekmi v kvalifikacijah za končnico alpske lige v gosteh premagali Val Gardeno s 6:3 (2:0, 1:2, 3:1).

Celjani so drugi del regionalnega tekmovanja začeli z zmago proti Steel Wings Linz s 4:2, nato so v gosteh proti Meranu izgubili s 4:5. A danes so znova pokazali dobro predstavo in zmagali še drugič v drugem delu alpske lige.

V tem tako Celjani kot Jeseničani igrajo v kvalifikacijski skupini A, iz katere se bosta prvouvrščeni ekipi uvrstili v končnico. Na vrhu te skupine so hokejisti Merana z devetimi točkami, Jeseničani, ki so začeli s šestimi bonus točkami in dvema porazoma, imajo na drugem mestu sedem točk, Celjani so po današnji zmagi tretji s šestimi.

Celjani so dobro začeli že v prvi tretjini. Povedli so v 15. minuti, ko je bil natančen Jure Sotlar. Tik ob koncu uvodne tretjine je igro z igralcem več na ledu za povišanje na 2:0 izkoristil Jure Povše.

Po treh minutah nadaljevanja so domačini znižali, natančen je bil Anthony De Luca, a so Celjani dobro minuto zatem obnovili prednost dveh golov. Za 3:1 je še enkrat zadel Sotlar. Nato so "power play" izkoristili tudi domačini in v 28. minuti znižali po golu Mattea Luisettija.

V sklepni tretjini pa so Celjani nadigrali italijanske tekmece in potrdili zmago. Najprej je na 4:2 povišal Jakob Bernard, še dva zadetka je pristavil Raivo Freidenfelds (50., 52.). Val Gardena je šest sekund pred koncem izkoristila še en "power play", za končnih 3:6 je zadel Bradley McGowan.

V soboto se bosta slovenska kluba pomerila med seboj, gostitelji bodo Celjani.

Značke: hokej, celje