Ukradeni otroci: kako je Matej Tonin sunil delo ...

Poročni dan pri Prevcih: Cene in Julija postala ...

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 03.02.2024 21:34:51

Šentjur prekinil niz štirih porazov

Luka Vovk
Košarkarji Šentjurja so v 18. krogu lige Nova KBM premagali LTH Castings s 87:72.

Šentjur - LTH Castings 87:72
(30:9, 46:34, 66:55)
* Dvorana Štore Green Steel, gledalcev 150, sodniki: Krejić (Kranj), Palčič, Novak (oba Postojna).
* Šentjur: Kakar 21, Durnik 16 (6:8), Glavan 11 (3:5), Čevizović 3 (1:2), Belko 5 (1:2), Zupan 18 (2:2), Benić 5, Iyiola 8 (2:2).
* LTH Castings: Lampret 6 (2:2), Robinson 9 (0:2), Jugovic 5 (1:2), Ristić 3 (1:2), Frelih 9 (1:2), Kerić 6 (4:4), Bilić 7, Rudović 12 (3:3), White 15 (3:5).
* Prosti meti: Šentjur 15:21, LTH Castings 15:22.
* Met za tri točke: Šentjur 12:36 (Kakar 5, Zupan 4, Glavan 2, Benić), LTH Castings 3:27 (Robinson, Rudović, Bilić).
* Osebne napake: Šentjur 22, LTH Castings 24.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Šentjurja so z osmo zmago prekinili niz štirih porazov in drugič v sezoni premagali LTH Castings. Slednji je doživel tretji zaporedni poraz oziroma četrtega na zadnjih petih tekmah lige Nova KBM.

Varovanci domačega trenerja Petra Markovinoviča so velik korak k končnemu uspehu naredili že v prvih desetih minutah, v katerih so gostje iz Škofje Loke dosegli vsega štiri koše iz igre in si nabrali 21 točk zaostanka.

Razliko je LTH Castings v nadaljevanju znižal, na začetku zadnje četrtine se je približal na 66:60, a ob 11-odstotnem metu za tri točke ter brez razpoloženih posameznikov ni imel možnosti za preobrat.

Američan Jacob Kakar je odigral najboljšo partijo v dresu Šentjurja. Ob metu 5:7 za tri točke je dosegel 21 točk. 18 jih je dodal Nejc Zupan, 16 pa Urban Durnik. Pri gostih je iz povprečja izstopal le Curtis White s 15 točkami.

Liga Nova KBM se bo po premoru zaradi zaključnega turnirja pokala Spar in dveh tekem Slovenije v kvalifikacijah za EP nadaljevala v začetku marca.