Ukradeni otroci: kako je Matej Tonin sunil delo ...

doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 09.03.2024 16:00:51

Zmaga Hopsov

Košarkarji Hopsov Polzele so v 20. krogu lige Nova KBM po podaljšku premagali LTH Castings z 81:76 (19:20, 33:39, 49:51; 67:67).

Hopsi Polzela - LTH Castings 81:76 (19:20, 33:39, 49:51; 67:67)

* Dvorana Polzela, gledalcev 150, sodnika in sodnica: Krejić (Kranj), E. Javor (Ljubljana), Mušić (Rogatec).
* Hopsi Polzela: Collins 13, Vranić 24 (4:4), Robb 17 (2:3), Grušovnik 6 (0:2), Besedić 7 (2:2), Vasilić 2, Fifolt 12 (6:8).
* LTH Castings: Lampret 2 (2:2), Robinson 11 (4:5), Jugovic 8 (0:2), Ristić 4, Kerić 4 (1:2), Bilić 14, Rudović 11 (1:2), White 22 (2:3).
* Prosti meti: Hopsi Polzela 14:19, LTH Castings 10:16.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 7:33 (Vranić 4, Collins, Robb, Besedić), LTH Castings 10:36 (White 4, Bilić 2, Rudović 2, Robinson, Kerić).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 19, LTH Castings 23.
* Pet osebnih: Collins (42.), Robb (44.).

Pred tem krogom zadnjeuvrščeni Hopsi so v domači dvorani presenetili Škofjeločane in po podaljšku vpisali peto zmago v sezoni. LTH Castings je ostal pri desetih in je še naprej v zgornji polovici razpredelnice DP.

Čeprav je večji del prvega polčasa vodila gostujoča zasedba iz Škofje Loke, ob polčasu za šest točk (39:33), so domači v tretji četrtini povsem priključili in zadnjo četrtino začeli z dvema točkama zaostanka.

V končnici zadnje četrtine so domači imeli korak prednosti in po trojki Vladimirja Vranića povedli s 65:62. Siniša Bilić je nato s trojko izenačil, 45 sekund pred koncem pa je za vodstvo s 67:65 zadel Curtis White. Ta pa je nato dve sekundi pred koncem storil osebno napako nad Vranićem, ki je obdržal mirne živce in s prostima metoma izsilil podaljšek.

V njem so več pokazali domači, ki so povedli za pet točk, nato pa ves čas držali prednost pred tekmeci.

Pri domačih je Vranić dosegel 24 točk (met iz igre 8:25) in pobral še osem skokov, pri gostih pa je z 22 izstopal White (met iz igre 8:15).

Košarkarji s Polzele bodo naslednjo tekmo DP odigrali v ponedeljek, 15. marca, ko bodo v 21. krogu gostovali pri Kansai Heliosu, medtem ko bodo Škofjeločani 18. marca gostili Terme Olimia iz Podčetrtka.

Značke: košarka, dp