Afera sodna stavba: kabinet Andreje Katič bo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 01.10.2014 22:40:47

Liga prvakov: Bezjakov Ludogorec namučil branilca naslova

Danes so bili v ligi prvakov na sporedu še obračuni v skupinah od A do D.
Uvodni obračun sredinega sporeda je bil na sporedu v Sankt Peterburgu, nogometaši Zenita in gostje iz Monaca pa so se razšli brez zadetkov.

Danes sta bila v igri tudi dva kluba s slovenskim pridihom. Atletico je v Madridu z 1:0 premagal Juventus, Jan Oblak je srečanje spremljal s klopi za rezervne igralce, Ludogorec pa je moral priznati premoč madridskemu Realu. V Bolgariji je gostitelje že v šesti minuti v vodstvo popeljal Marcelinho, priložnost za izenačenje pa je imel pet minut za tem Cristiano Ronaldo, a je zgrešil strel z bele točke. V 25. minuti je imel na voljo popravni izpit, v drugem poskusu pa je bil bolj natančen. Mrežo gostov je tik pred koncem prvega polčasa zatresel tudi slovenski napadalec Roman Bezjak, a je njegov zadetek stranski sodnik razveljavil, saj ga je dosegel iz prepovedanega položaja. Pod edini zadetek v drugem polčasu se je podpisal Karim Benzema, ki je Realu tako zagotovil drugo zmago v letošnji sezoni.

Velja omeniti tudi nekoliko presenetljiv poraz Liverpoola v Baslu, visoki zmagi pa sta zabeležila Arsenal in Borussia Dortmund. Angleški predstavnik je bil s 4:1 boljši od Galatasarayja, s tremi zadetki se je izkazal Danny Welbeck, Dortmundčani pa so bili s 3:0 v gosteh boljši od Anderlechta.

TORKOV UVOD PRIPADEL BAYERNU
Uvodni obračun torkovega sporeda je bil na sporedu v Moskvi, kjer je tamkajšnji CSKA gostil Bayern iz Münchna. Srečanje, ki se je začelo že ob 18. uri, je potekalo pred praznimi tribunami, saj je moral CSKA odslužiti kazen zaradi rasističnih izgredov na zadnji tekmi v lanski sezoni. Tišina in mir očitno nista zmedla favoriziranih gostov, saj so imeli skozi celoten obračun vajeti v svojih rokah, zmago pa jim je v 22. minuti prinesel Thomas Müller, ki je uspešno izvedel najstrožjo kazen.

TOTTI NOVI REKORDER
V isti skupini se je zelo zanimiv dvoboj obetal v Manchestru, kjer pa se ni razpletlo po željah domačega Cityja. Slednji je namreč le remiziral z Romo, trenutno pa z le eno osvojeno točko zaseda tretje mesto v skupini E. Zato pa se je na tem obračunu v zgodovino vpisal Francesco Totti, ki je dosegel izenačujoči zadetek in tako postal najstarejši strelec v tem tekmovanju. Sveži 38-letnik je popravil starostni rekord Ryana Giggsa, ki je za Manchester United pred tremi leti zadel pri 37 letih in devetih mesecih.

PSG ZNA TUDI BREZ IBRAHIMOVIĆA
Čeprav na igrišču ni bilo Zlatana Ibrahimovića, ki bi imel proti Barceloni še dodaten čustveni motiv, je bila tekma na Parku princev zelo razgibana. David Luiz je razveselil domače navijače, a je zvezdnik gostov Lionel Messi takoj izenačil. Polčas so vseeno dobili domači, potem ko je po kotu v polno zadel Marco Verratti. Drugi del se je začel po podobnem scenariju, saj je najprej PSG povišal vodstvo, vratarja Marca Andreja ter Stegna je premagal Blaise Matuidi, toda Barca je takoj izenačila, zadel je prebujeni Neymar. Začel se je lov na izenačenje, ki pa ga ni bilo.

V slovenski skupini G je ob mariborski veliki točki v Gelsenkrischnu v drugi tekmi v Lizboni gostoval Chelsea, naslednji tekmec Mariborčanov. Sporting se je znašel v težavah v 34. minuti, ko je bil uspešen Nemanja Matić. Srbski defenzivni vezist pa je bil tudi edini strelec na srečanju. Chelsea se je s to zmago zavihtel na vrh skupine G, drugo mesto pa si zdaj delita Schalke in Maribor.

2. krog lige prvakov

SKUPINA A
MALMÖ - OLYMPIACOS 2:0 (1:0)
1:0 Rosenberg (42), 2:0 Rosenberg (82)

ATLETICO MADRID - JUVENTUS 1:0 (0:0)
1:0 Turan (75)
Jan Oblak (Atletico) je srečanje spremljal s klopi.

LUDOGOREC - REAL MADRID 1:2 (1:1)
1:0 Marcelinho (6), 1:1 Ronaldo (24, enajstmetrovka), 1:2 Benzema (77)
Roman Bezjak (Ludogorec) je odigral vseh 90 minut.

BAYER LEVERKUSEN - BENFICA 3:1 (2:0)
1:0 Kiessling (25), 2:0 Son Heung-Min (34), 2:1 Salvio (62), 3:1 Calhanoglu (63, enajstmetrovka)

1. Zenit          2 1 1 0 2:0 4
2. Monaco         2 1 1 0 1:0 4
3. Bayer Lev.     2 1 0 1 3:2 3
4. Benfica        2 0 0 2 1:5 0

SKUPINA D
ARSENAL - GALATASARAY 4:1 (3:0)

1:0 Welbeck (22), 2:0 Welbeck (30), 3:0 Sanchez (41), 4:0 Welbeck (52), 4:1 Yilmaz (63, enajstmetrovka)

ANDERLECHT - BORUSSIA DORTMUND 0:3 (0:1)
0:1 Immobile (4), 0:2 Ramos (70), 0:3 Ramos (79)

PSG - BARCELONA 3:2 (2:1)
1:0 Luiz (10), 1:1 Messi (12), 2:1 Verratti (26), 3:1 Matuidi (54), 3:2 Neymar (56)

ŠAHTAR - PORTO 2:2 (0:0)
1:0 Alex (52), 2:0 Adriano (86), 2:1 Martinez (89, enajstmetrovka), 2:2 Martinez (94)

BATE BORISOV - ATHLETIC BILBAO 2:1 (2:1)
1:0 Poljakov (19), 2:0 Karnicki (41), 2:1 Aduriz (45)

1. Porto            2 1 1 0 8:2 4
2. BATE             2 1 0 1 2:7 3
3. Šahtar           2 0 2 0 2:2 2
4. Athletic Bilbao  2 0 1 1 1:2 1