kolesarska dirka gvatemala Ekipa24.si

Noro! Ali je namerno zrušila kolesarja kot v ...

1 27.04.2024 17:41:27

Benjamin Šeško še naprej blesti! Mrežo zatresel četrtič zapored, zabil je velikanu

Nogometaši Leipziga so v 31. krogu nemškega prvenstva na domači zelenici premagali Borussio Dortmund s 4:1 in naredili velik korak k neposredni uvrstitvi v ligo prvakov za sezono 2024/25. Drugi zadetek za domače je zabil Benjamin Šeško.

Leipzig je kljub zaostanku hitro našel pravi ritem in s štirimi zadetki ustavil Dortmundčane, ki jih v sredo čaka prva polfinalna tekma lige prvakov proti Paris Saint-Germainu. Črno-rumeni so v 20. minuti povedli po lepem zadetku Jadona Sancha z roba kazenskega prostora, a je že štiri minute kasneje za izenačenje poskrbel Lois Openda s 24. golom v sezoni.
Svojega 11. pa je v drugi minuti sodnikovega dodatka v prvem polčasu dosegel Benjamin Šeško, ki je za hrbet vratarja Gregorja Kobla pospravil odbito žogo po strelu od daleč. Slovenski reprezentant je v polno meril že četrtič zapored.

Že v prvi minuti nadaljevanja je vodstvo povišal Mohamed Simakan, piko na i pa je postavil Christoph Baumgartner v 80. minuti.

Slovenski zvezdnik je zelenico domačega stadiona zapustil v 70. minuti, drugi Slovenec pri Leipzigu Kevin Kampl pa je priložnost za igro dobil v 87. minuti.

Bayern München je doma z 2:1 ugnal Eintracht iz Frankfurta. Harry Kane je dosegel oba zadetka za Bavarce (9. minuta, 61./11-m) in je v sezoni že pri 35 golih. Vmes je za goste sicer izenačil Hugo Ekitike (23.).
Wolfsburg je ob koncu dvoboja prišel do gostujoče zmage z 2:1 proti Freiburgu, Werder Bremen pa je bil s 3:0 v gosteh boljši od Augsburga.
Ob 18.30 bo že okronani prvak Bayer Leverkusen gostil tretjeuvrščeni Stuttgart in skušal tudi po 31 tekmah ostati neporažen.

Na lestvici ima Bayer 80 točk, sledijo pa Bayern z 69, Stuttgart s 63, Leipzig z 62 ter Dortmundčani s 57 točkami.

V nedeljo bodo še tekme Borussia Mönchengladbach - Union Berlin, Mainz - Köln ter Darmstadt - Heidenheim.